Wholesaler of a wide range of products which include siemens 3tf47 contactor kit.
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Rated Current | 65 A |
| Rated Voltage | 240 V |
| Pole Type | 3 Pole |
| Coil Voltage | 230 V AC |
| Utilization Category | AC-3 |
| Series | 3TF |
| Phase | 3 Phase |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Model Number | 3TF47 |
Minimum order quantity: 1 Piece
Siemens contactor kit
Shah Rauf (Proprietor)
S.J Enterprise
Ground Floor, Shop No.2, Chitta Walo Delo, Near Gaosiya Masjid Near Hotel Vadiya, Vadva Nahera
Bhavnagar - 364001, Gujarat, India