Wholesaler of a wide range of products which include spare part kit mnx50, lt spare kit mnx70 and spare kit mnx 80.
₹ 1250 / Piece Get Latest Price
| Kit Type | Contactor Contact Kit |
| Voltage | 220 V |
| Suitable For Brand | L T |
| Current Rating | 63 A |
| No.Of Poles | 3 Poles |
| Contact Material | Silver |
| Phase | Single Phase |
| No Of Contacts | 3 Pole |
Mnx50 spare kit
₹ 1700 / Piece Get Latest Price
| Kit Type | Contactor Contact Kit |
| Voltage | 220 V |
| Suitable For Brand | L T |
| Current Rating | 63 A |
| No.Of Poles | 3 Poles |
| Contact Material | Silver |
| Phase | Three Phase |
| No Of Contacts | 3 Pole |
Mnx70 spare kit
₹ 1700 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 240 V |
| No.Of Poles | 3 Poles |
Minimum order quantity: 5 Piece
LT mnx80 Spare kit
Shah Rauf (Proprietor)
S.J Enterprise
Ground Floor, Shop No.2, Chitta Walo Delo, Near Gaosiya Masjid Near Hotel Vadiya, Vadva Nahera
Bhavnagar - 364001, Gujarat, India